Listopad 2011

Přípravy na vánoce-pečeme perníčky

30. listopadu 2011 v 7:00 | MaYa |  DIY - Tutorials
Dnes jsem vám připravila menší návod, který mám již odskoušený.Už nevím kde jsem recept našl, ale je úžasný.Takže jdeme dělat perníčky.

Ingredience

citrónová kůra1lžička
hladká mouka60dkg
jedlá soda2lžičky
máslo15dkg
med20dkg
práškový cukr30dkg
skořice2lžičky
vejce3kusy

Postup přípravy

1.
Smícháme dohromady cukr, jedlou sodu, skořici, mouku a citrónovou kůru. Pak přidáme med, změklé máslo a vejce. Těsto důkladně propracujeme. Poté ho zabalíme do potravinářské fólie a necháme min. 12 hodin uležet v chladničce.

2.
Odpočinuté těsto rozválíme na cca 5 mm silný plát a vykrajujeme z něj různé tvary. Perníčky rozložíme na plech pokrytý pečicím papírem. Pečeme v troubě při teplotě 180°C přibližně 15 min.

3.
Upečené perníčky necháme vychladnout. Můžeme je dodatečně ozdobit čokoládovou nebo bílkovou polevou, oříšky, mandlemi...fantazii se meze nekladou :-)
Až budu mít perníčky ozdobené přidám sem fotku.

Advent je tu

29. listopadu 2011 v 7:00 | MaYa |  články jen tak
Ano ano v neděli 27.11.2011 oficiálně byl zahájen advent. A co to znamená? Za necelý měsíc jsou vánoce. A co, že to ten advent je? to se dočtete v tomto článku.

HISTORIE ADVENTU

Stopy adventní liturgie lze nalézt již v polovině 5.století v Raveně. Teprve v polovině 6.století se objevuje také v Římě. V obou případech byl advent chápán jako příprava na slavení Narození Páně. Naproti tomu v Gálii vlivem iroskotských misionářů (Kolumbán Mladší) získala adventní doba postní ráz a byla chápána jako kající příprava na druhý příchod Kristův na konci času. Z adventní mše bylo vypuštěno Gloria a užívala se postní fialová barva mešních rouch. Něco z těchto postních obyčejů proniklo ve 12. století i do římské liturgie; především už zmíněné vynechání Gloria a liturgická barva. Postní ráz adventu se však v Římě neprosadil.
Západní církev slavila různý počet (4 až 6) adventních nedělí. Papež Řehoř Veliký stanovil čtyři adventní neděle. Přestože francký král Pipin III. stejně, jako jeho syn Karel Veliký, nařídili v celé říši dodržovat papežovo ustanovení, čtyři neděle se prosazovaly jen velmi zvolna. Zdá se, že teprve v 10. - 11. století se čtyřtýdenní advent ujal v celém galskofranckém prostoru. Ambroziánský ritus Milánské arcidiecéze slaví šest adventních nedělí doposud.
ZDROJ:wikipedie.cz
ADVENTNÍ NEDĚLE
V současnosti se jednotlivé adventní neděle označují jako železná, bronzová, stříbrná a zlatá. Toto označení je čistě komerční a nemá nic společného s křesťanskou tradicí.Cílem tohoto označení je pouze povzbudit komerční pojetí Vánoc a podpořit zákazníky v nakupování vánočních dárků a potravin. O těchto nedělích mají obchodníci obvykle prodlouženou otevírací dobu.
S tímto článkem také narážíme na adventní věnce a na ty moje se můžete těšit zítra :)

MaYa nakupovala

28. listopadu 2011 v 7:00 | MaYa |  O mě
Protože jsem trochu nachlazená a je pondělí, kdy jdu po páté hodině ze školy na rehabilitaci, tak do školy nejdu a jedu do Šumperka kouknout na snowboard,vázání,boty a bundu a tak jsem přidám aspoň mini nákup z pátku a soboty takže se pokoukejte a zatím pá....
První věc co jsem si koupila je to knížka o Jablonecké bižutérii a stála mě 49Kč :D
Další knížka. Tuto jsem si koupila v sobotu ve Valašským Meziříčí a stála 189Kč
Tuto knížku jsem si koupila společně s tou první v pátek a stála 169Kč
Klubko batikované - stálo 25Kč a ještě nevím co z něj bude, ale už mám cca představu :D
Nevím proč jsem si ho koupila, ale zalíbil se mi a tak MaYa vyměnila 29Kč za náramek
Batikované šňůrky strašně se mi líbili a buďto je budu nosit jako náramek a nebo si z nich na jaře udělám tkaničky do bot :D :D obě stály 60Kč
Dárek pro mamku k vánocům.Stál 130Kč¨
Dalších 29Kč koupila jsem si ji hlavně proto že se mi líbila a pka taky proto, že si podle ní udělám i náhrdelník z fima..

CELKEM : 680Kč


Kde beru inspiraci pro blog?

27. listopadu 2011 v 7:00 | MaYa |  O mě
source d'inspiration
Ahojky dnes jsem si připravila článek na téma, kde beru a nacházím inspiraci pro blog.Takže začneme.
Časopisy-čas od času si prohlížím starší čísla časopisů na, který mám předplatný jako například:DEKOR,KREATIV,KORALKI a nebo ty, které si kupuji:JOY a PRAKTICKÁ MODERNÍ ŽENA.Prohlídnu si tyto časopisy pročtu články a když se mi článek líbí přepíšu si ho na papír a vypíšu z něj jen to nejnutnější a potom přidám na blog.Druhá možnost, kde beru inspiraci jsou rozhovory.Povídám si ve škole, venku atp.s různými lidmi a když řeknou něco zajímavého tak to napíši na blog.Například jsme si s kamarádkou minulý týden o časopisech co se v nich píše, jestli jsou to kraviny atp. a před pár dny jste tu mohli najít článek na téma časopisy.Další místo pro inspiraci je učení.Asi mi teď nerozumíte, ale je to tak.Učím se zeměpis a čtu zrovna o Paříži, zamyslím se a ejhle napíšu článek o Paříži.V matice už je to teda horší, ale taky to jde.Z kterého předmětu, ale nikdy nebudu mít inspiraci je Dějepis, proto když se učím přemýšlím nad tím co si čtu, opakuju, zkouším atp..Další místo pro inspiraci je můj les.Zase m nechápete že? Našla jsem si kousek nad naším barákem místo, kde si můžu sednout, vzít papír, tužku a psát co mě napadne nebo se jen rozhlížet a uvídím pěkné listy a ejhle jsou tu fotky listí.A co dělám když jsem v koncích?Už dlouho v koncích nejsem a to proto že si denně připravuji minimálně jeden článek teď mám třeba v rozepsaných článcích asi šest článků, které čekají na uveřejnění, ale kdyby náhodou někdy jo?Kouknu na net o čm píší ostatní a když se mi jejich téma líbí zamyslím se a třeba napíši článek na podobné téma.To by bylo prozatím vše takže pá.

Pracuju a né za peníze

26. listopadu 2011 v 7:00 | MaYa |  články jen tak
à la tête
Ahojky ano už i já se před pár měsíci dohrabala do osmého ročníku, kdy mi jde o známky na střední školu.Sice pořád bádám, kam se hlásit, ale konečně jsem měla tu odvahu říct si, že nepujdu na školu jen, proto že tam pujde moje kamarádka, ale půjdu tam kam chci a na co se cítím, proto jsem si taky začala schánět materiály na talentovky i když doufám, že se dělat nebudou byla bych asi dost vynervovaná a totoálně bych to skonila.Ano v tento moment jste si asi řekli, že chci jít na uměleckou školu se zaměřením na kresbu, ale já vás sklamu a řeknu NE.Pořád si totiž budu stát za svím, že kreslit neumím a hotovo.Neřeknu vám kam chci jít, protože tento blog čtou i lidi z mého okolí.NO a teď se konačně dostanu k názvu článku.Na toto téma mě přivedla moje sestřenice se svým článkem na blogu (ZDE), že nemá čas psát články atp.A mě napadla jistá skutečnoust.Letošním rokem jsem se začala aspoň trošku učit do školy a taky to podle toho vypadá moje známky na čtvrtletí totiž neobsahují žádnou trojku.A to je co říct.Takže mě dost zaneprázdňuje škola a příprava na hodiny.Další věc co mě docela zaneprázdňuje jsou šperky, protože již teď budu mít dvě objednávky na šperky musím začít něco dělat.Už tři dny čeká jeden náramek na dodělání a to už mi chybí jen půl cípu.Což by bylo hotovo za 15minut, kdybych na to měla tak čas.Takže zaneprázdňují mě moje koníčky.Teď nedávno jsem si ještě zvykla usínat u filmů takže si tak dvakrát do týdne jdu k dědovi skopčit nějaký filmy, abych se měla na co koukat a u čeho usínat.No a další věcí co mě dost zaneprázdňuje a dost mě štve je to, že pro vás já idiot přpravuju už dva týdny osm nebo devět návodů na šperky, bohužel teď jezdím domů až kolen půl páté a tak to nestíhám nafotit, protože je tma.Ješťe, že jsou úterky, kdy sice máme do tří, ale taky tři deset už jsem doma a mám do šesti klid, protože kolem šesté zapnu počítač, skouknu blog,formspring,Datard a pustím film do ruky si vezmu učebnici a jdu se učit.Doufám, že tento článek není tak strašný a doufám, že mi odpouštíte to, že je tu jen jeden článek denně, ale z vlastní zkušenosti vím, že i když přidám dva nebo tři každý si přečte pouze ten první a dál se nekouká.Takže pardon a pá

A přeci jen článek-téma týdne

25. listopadu 2011 v 18:16 | MaYa |  články jen tak
sice jsem psala, že nic nevidám, ale moje nejlepší kámoška byla ta hodná a napsala pro mě článek.Je to článek na téma týdne a abych to tu moc nerozmazávala tak tady je:
Článek je přiřazen k tématu týdne "Nejoblíbenější knižní postava".
Nadpis mluví za vše. Moje oblíbené knižní postavy jsou upíři... A vlkodlaci. Ale ta nejoblíbenější?
Jacob Black? Edward Cullen? Tyler Smallwood? Mina Hamilton?
Mám takový svůj malý osobní žebříček ve kterém je tolik upírů, vlkodlaků a čarodějů, až to hezké není, ale
s přehledem už několik let vyhrává jediný upír. Ovšem já budu tak škaredá, že ten žebříček začnu někde odspodu... :D
Abychom ale nezačali úplně ze spodu(to by bylo moc dlouhé), vezmu to z půlky...
Mina Hamilton...
Nevím, kdo z vás četl knížky Pořád mi pijou krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí a Pořád mi pijou krev od spisovatelky Kimberly Pauley, ale já si Minu hodně oblíbila pro to všechno, čím si v knížce procházela a pro to, jak se s tím vypořádala... Za měsíc se rozhodnout jestli chce být upírem? Náročné...
Chris a Doug Henderson...
Kdo četl Tajný kruh? *Hlasím se!* :D Z nějakýho mě neznámýho důvodu mi dvojčata popletla hlavu. Jsou úžasní, hlavně
ta jejich potřeštěnost, protože kdo by jezdil po škole na bruslích, že jo? :D Nebo když chtěli jít s Cassie
strašit do toho čarodějnickýho žaláře... Tyhle dva prostě zbožňuju. Škoda, že nejsou v seriálu...
Faye Chamberline...
Kdo by ji neznal aneb Další postava z Tajného kruhu! :D Faye je mrcha a mrchy já zbožňuju (nejspíš proto, že sama
taky umím být mrcha). Jak Faye z knížky tak Faye ze seriálu jsou dokonalé. A to jak Faye zatáhla Cassie do problémů
ohledně té lebky a Adama? Dokonalost! :D
Seth Clearwater&Embry Call...
Začíná éra vlkodlaků. :D Takže, co bych asi tak napsala o Sethovi.. Je roztomilej, vtipnej(narážím na Rozbřesk :D) a prostě
Seth... Nevím, co víc bych k němu napsala... Takže k Embrymu(tihle dva jsou na stejné pozici, protože..nevím proč :D prostě to tak je)... Embry mi přijde taky hoodně roztomilej a moje úchylnost, co se týče vlkodlaků a těchhle nadpřirozených bytostí nějak, nějak nezná mezí. :D
Jacob Black...
Aneb jak by řekla Majka "Prasečí rypáček" :D Jacoba jsem si zamilovala už jen proto, že je opak Edwarda, kterýho přímo nenávidím. :D Podle mě je Edward moc přízemní a vůbec si neužívá (oproti jiným upírům)... Zato Jake je... Jake. Vtipný, milý, roztomilý.. :D Přesně můj typ xD
Katherine Pierce...
Mrcha číslo dvě. Katherine jsem vždycky měla radši víc jak Elenu z velmi podobného důvodu jako u Jacoba a Edwarda. Ano, vím... V knížce je Elena naprostou královnou školy Roberta E. Leea, ale Kath je mrcha a to ji u mě posouvá hodně vysoko ze stejného důvodu jako u Faye. Já jsem taky mrcha.. :D
Stefan Salvatore...
Ačkoliv ta seriálová postava Stefana je o něco zajímavější (obzvlášť ve svém rozparovačském období), tak jsem si Stefana nesmírně oblíbila. Hlavně proto, že i když na to tak nějak nevypadá i on se dokáže pořádně naštvat a dokáže pořádně bojovat (začátek 3 knihy). A je to i ta jeho temná stránka, která mě na něm tak přitahuje... I když se neukazuje moc často, tak tam něco je.. Třeba když zaútočí na Tylera a jeho kamarády...
Damon Salvatore...
Absolutní vítěz! Damon je úžasná postava. Tisíckrát lepší než Edward (podle mého názoru). Damon je ten zlý hoch a tyhlety chlapce já zbožňuju. Já jsem fanoušek páru Delena, co se knihy i seriálu týče... Damon jde kam chce, kdy chce a bere si všechno, co chce. A přesně proto ho zbožňuju... A navíc... Většinou jim všem zachrání kůži, takže... ;))
Upřímně totálně s ní nesouhlasím co se týče Upířích deníků, ale udělám jí radost a článek uveřejním.

DNES JE HIATUS

25. listopadu 2011 v 7:00 | MaYa |  články jen tak

Ano pro dnešní den je tu HIATUS pro články.Chystám se totiž do Valašskýho Meziříčí a tak nemám čas psát.Vím teď vám to bude znít divně, když články vydávám v 7 hodin ráno, ale já každý ráno jdu přečtu si co jsem napsala a mám to uložený v rozepsaných pokud se mi to líbí nastavím aby se to v sedm hodin zveřejnilo.No abych to tu moc nerozmazávala tak jdu pá a ještě jednou se omlouvám.


INspirace

24. listopadu 2011 v 7:00 | MaYa |  Tipy a rady
Tento chci ve fialové

úžasnej pokoj

Ták vím zase toho není moc, ale doufám, že to zatím stačí nebojte za pár dní se mi zase bude chtít psát a přidám smysluplný článek...Top 10 filmů

23. listopadu 2011 v 7:00 | MaYa |  Tipy a rady
les films
10 důvodů proč tě nenávidím
Marley a já
Chlupatá odplata
Báječný svět shopaholiků
Čtvery vánoce
Seznamte se s Davem
Zkus mě rozesmát
Lemra líná
Záložní plán
Bejvalek se nezbavíš
Já vím nic moc, ale myslím, že to není tak strašný a že to přežijete a pokud ne tak co tu ještě děláte?

Časopisy

22. listopadu 2011 v 7:00 | MaYa |  články jen tak
magazines et notre génération
Ano většina z naší generace čte knihy, jen v nejnutnější příležitosti nebo, když u sebe nemá časopis,počítač a jiné vymoženosti dnešní doby.Neříkám, že já jsem nějaký svatoušek a denně čtu knížky.Nečtu, ale ne proto, že mě to nebaví, ale proto, že na to nemám čas nebo náladu.A tak mě napadlo, že už jsem minimálně několik týdnů nebyla v knihovně a to jsem si pujčila jedinou knížku.A jakmile jsem si toto uvědomila došlo mi, že když už čteme jen časopisy měli by to být časopisy ve, kterých se něco dočteme a ne jen přiblblé komiksy a jiné.Já sama čtu jen jeden časopis.Ještě nedáno jsem si kupovala Bravo (asi od loňska si ho nekupuju) přemýšlela jsem na co jsem si ho kupovala a moje odpověď byla stejná jako asi většiny dalších byli tam dárky.I když fakt nekvalitní.Ano teď by moje nejlepší kamarádka mohla namítat, že jsem si koupila Bravo minulý týden a proč?Byla tam propiska s tahákem, který se mi zrovna hodil, ale hned jak jsem přišla domů časopisem jsem švihla o zem.A od prázdnin si již pravidelně kupuju časopis JOY a na internetu čtu VOGUE a ELLE na internetu je čtu, protožeu nás nejde koupit a tak si musím vystačit s internetem.Myslím si, že v JOY se dozvíte více věcí než v prašťeným Bravu.
Jiné časopisy, které odebírám:
KORALKI
PRAKTICKÁ MODERNÍ ŽENA
A poslední dva týdny ještě časopis, který je o korálkových špercích.Bohužel si teď nemohu vzpomenout jak se jmenuje tak dodám název až nějaký výtisk najdu.
Doufám, že tento článek byl aspoň k něčemu a tady ještě pár fotek:


To by bylo prozatím vše tak pá