Duben 2012

_Skiny na Facebook_

23. dubna 2012 v 6:00 | MaYa |  DIY - Tutorials
Krátký článek jak si zdarma a jednoduše nastavit skin na FB

http://www.fbskins.com


1.otevřete odkaz výše a vyberete si v levém menu podkategorii skinnů
2.vyberete si skin a kliknete na jeho náhled (ten malý obrázek co vidíte)
3.sjedete kousek dolů a uvidíte tam Set This As My Facebook Skin Pod tím je Or you can live preview it first. a na to kliknte
4.otevře se vám nové okno s FB (Profil : Michele Rogers)
5.objeví se tabulka (mě to chvilku trvalo) a kliknete na Set This Your Facebook Layout


Pokud si skin nastavujete poprvé musíte místo kroku 3. kliknout přímo na ten černý nápis Set....
v tabulce co se vám otevře dáte Click here a stáhne se vám aplikace
poté můžete pokračovat od kroku 2 dále..


Actual | About my life

22. dubna 2012 v 10:33 | MaYa |  O mě
Ahojky..Ano konečně se moje malá osůbka rozhodla něco napsat..A ejhle deníček..

No i když celý týden dělám prakticky to samé tak vám to rozepíšu.

Pondělí - No začala se trošku podrobněji naše akce i kdyžý jsme v škole neměli třídní, protože ta byla v Olomouci na Eurorébusu s děckama.Každou přestávku jsme lítala s katalogama na Oriflame a tak podobně no.Odpoledne jsem s mamkou chystala věci na 26.A potom jsem jela s bráchou dom.

Úterý - První hodinu jsme psaly z fyziky což mi okamžitě zkazilo celej den, ale co no.Opět jsem o přestávkách lítala mezi holkama a naší třídní a domlouvali jsme se.Třídní jsem ještě dávala rozpočet.Školu jsme měli do tří a pak jsem jela domů opět s bráchou.Doma jsem šla k sousedům hlídat.

Středa - Kromě dvou posledních hodin jsem školu vůbec nezaregistrovala.Poslední dvě hodinyjsme měli Děják a Výtvarku.Odpoledne jme s mamkou ještě chystali nějaký věci na 26.A potom jsem si doma hledala filmy, protože si 26.beru do školy noťas tak ať se máme aspoň na něco koukat.

Čtvrtek - NEBYLA JSEM VE ŠKOLE- Byla jsem v ŠPK koupit si boty a do nemocnice a bráchovi jsme jeli koupit oblek k maturitě

Pátek - První šok co mě ve škole čekal byla učitelka češtiny, která na sobě měla zářivě růžový šaty a připomínala mi cukrovou vatu.Uháněla jsem holky aby se konečně domluvili co budou 26. dělat.(mimochodem do teď to nevim) Odpoledne
jsem jela dom.

Jeden den jsme byli s Werou venku.I když to bylo asi minulý tejden, ale co fotku sem dám.

My diary About 23.-27.4

23.4.-ŠKOLA-musím za třídní
-musím za ředitelem
-vyzvednout katalogy

24.4.-ŠKOLA-do tří :(

25.4.-ŠKOLA-domluvit se s děckama na čtvrtek

26.4.-ŠKOLA-Obávaná akce "vyrábíme pro Afriku"
-rodičák
-den otevřených dveří

27.4.-ŠKOLA - PÍSEMKA Z LITERATURY


My diary about BLOG
-návod (fimo)
-článek na téma
-článek o akci
-....

No tak to by bylo vše no.

Zabite mě

20. dubna 2012 v 18:43 | MaYa |  O mě
Dneska jsem se sem konečně dostala, ale nečekejte nic závratného.Týden jsem tu nebyla a návštěvnost upadla asi o polovinu což mi nějak nevadí, ale prostě teď nemám čas.
Ve škole pořádám akci
Chistám se pomalu, ale jistě plány a návody na různě věci na veletrh
Snažím se domluvit kurzy s Veronikou Sturdy
Zkouším tranfery
a začínám se pomalu, ale jistě učit :// no jo věřte nebo ne, ale osm let jsem se neučila až samozdřejmě na písemky...
No dneska už jdu musím uklidit.Zítra jedu s taťkou podat auto tak si vezmu foťák a všechno budu dokumentovat...

Ehm...síťová karta?

14. dubna 2012 v 0:00 | MaYa |  články jen tak
Ahojky...Blá blá blá jasný než se dostanu k tématu článku musím vám řídci, jak jsem ve čtvrtek byla šikovná.Třetí hodinu jsme měli tělocvik (pomineme fakt, že na tělocvik jsem levá).Nejdříve jsme si skoušeli sestavy na kladině, no a potom jsme nepatrně přešli k trampolíně a takovým tem velkým žíněnkám (nevim jak se jim říká).Ze začátku to bylo v pohodě rožnožit,přednožit,sednou si pohoda, no a potom udělat kotoul (skoušeli jsme průpravu na salta).Ti co se báli nemuseli skočit, ale já se nebála jen jsem se prostě odrazila,skrčila hlavu, ale jaksi jsem zapomněla skrčit záda a prostě a jednoduše jsem přistála na hlavu, pak jsem jen slyšela smích a to jak ruplo v krční páteři.Hodinka skončila já se převlíkla a pak jsem v čšatně čekala na spolužačku a šli jsme nahoru do třídy.Ve třídě jsem si sedla a hlavou už jsem nepohla.Další hodina byla matika.Já si, ale lehla na lavici a kdyby mě při rozdávání žákovských spolužák neprobudil, tak normálně usnu.Po matice jsem volala mamce a šla jsem dom, tedy respektive k doktorce, která mě poslala do nemocnice na RTG (rentgen).Doktůrek v nemocnici mi řekl, že nechápe jak dnešní děcka můžou skoušet salta, když pořádně neumí kotouli, potom se pokusil o vtip, když řekl, že mám páteř jak podle pravítka (hahaha vtipnej jak sáňky v létě).Nasadil mi takovej ten límec a řekl, že 19. mám přijít na kontrolu.S mamkou jsme vylezli z nemocnice a mě došlo, že ve čtvrtek jedem se školou do Olmika.Takže pojedu leda do háje a místo toho budu jak ichtil sedět v čekárně na příjmu.
No a teď už konečně k nadpisu.Dneska ráno jsem zapla noťas, že kouknu na mail, když už jsem doma a najednou koukám, že mi nejede internet.Takže, když přijel taťka z práce řekla jsem mu to a tatík skoušel dělat chytrýho, že to spraví...Po čtyřech hodinách to vzdal a raději zavolal na O2, kde mu paní řekla co má udělat, pak když jí řekl, že to píše ztrátu 100% řekla, že s tím mu nepomůže, protože odešla síťová karta.Takže aby jste pochopily jsem tak trošku bez notasu a jsem závislá na toém jak mi bude, protože mám horečku a taky na tom, kdy mě taťka pustí na svůj noťas... (nepochápu máme doma 4noťasy a jeden počítač a furt je to málo)Pro pochopení: Brácha má nota a počítač a já mám nota a taťka má nota no a ten poslední je u mamky v práci...


Téma | Velikonoce

12. dubna 2012 v 6:00 | MaYa |  Téma
Téma tohoto týdne je VELIKONOCE a já jsem se po dlouhé době rozhodla na téma týdne napsat nějaký článek.
Velikonoce v naši rodině:
Mé ráno je totožné s normálnímy dny.Ráno vstanu, potom se obleču a jdu ven se psem.Bydlíme na vesnici a tudiž k nám rok co rok chodí jedni a ti samý což jsou sousedi, kterým je 5 a druhýmu 2 a potom ještě jeden kluk, kterýmu je 6 takže ani mě tolik nemlátí (nemají sílu :D )Taťka ani brácha mě nemrskají, protože brácha ví, že bych mu to vrátila a taťkovi sem řekla, že jestli mě jenom skusí trefit něčím tak to zlomim tak se raději drží opodál.Pro mně jsou velikonoce obyčejný den jako každý jiný.Hodnocení | Pro vás

11. dubna 2012 v 6:00 | MaYa |  Hodnocení
Ahojky..
Rozhodla jsem se, že i já začnu zase psát hodnocení blogů.
Přihlášení bude jednoduché a pavidla také.
PRAVIDLA:
Hodnocení si dáš na blog nebo aspoň odkaz na hodnocení (pokud možno na viditelné místo)
Na hodnocení nebudeš nic měnin
Pokud se přihlásíš nebudeš mě bombardovat dotazy, kdy už to bude (budu se samozdřejmě snažit co nejdříve)

Přihláška:
BLOG:
JMÉNO:
O ČEM TVŮJ BLOG JE:

Stačí vyplnit a napsat do komentářů...

Blog by měl být minimálně měsíc starý, aby mělo hodnoce aspoň nějakou cenu..

Hodnocení | Od Mara Rose

10. dubna 2012 v 8:10 | MaYa |  Hodnocení
U Mary Rose jsem se přihlásila k hodnocení a takto mě Mara ohodnotila:

První dojem 7/10
Celkem to jde, na první pohled si vždy všímám hlavně designu a (ne)přeplácanosti. Design máš co se týče prvního dojmu pěkný a přeplácanost se tě netýká. Přesto ti nějaké body ztrhnu, protože mě první pohled neuchvátil tak, jako třeba jiné blogy, ale nic proti. ;)

Přehlednost 7/10
Články by jsi asi mohla oddělovat do přehlednějších odstavců a využívat fuknce "Tučně" a "Kurzíva" (u písma). V menu máš rubriky uvedené dvakrát, což mě trochu mate a platí to samé co u článků, trochu si pohraj s úpravou a zvýraznění písma. Mimochodem máš pravopisnou chybu v nadpisu v menu, "O mně" se píše s "N". ;)

Design 8/10
Na tvůj blog už jsem několikrát zavítala a všimla jsem si toho, že téměř na každý design dáváš stejné fotky. Změna je život a možná by jsi udělala dobře, kdyby jsi nafotila nějaké jiné fotky, aby to návštěvníky nezačalo nudit. Jinak barvy jsou sladěné pěkně, možná to chtělo nějaké trochu originálnější (promiň, fialové už mám po krk, ale je to jen můj názor :D). Jinak je to pěkné a design je nastaven dobře.

Články 8/10
Přidáváš celkem často, je dobře, že se do toho nenutíš a přidáváš jen tehdy, když máš čas. Píšeš srozumitelné věty, většinou bez pravopisných chyb, což je velké plus. Jak jsem zmiňovala u přehlednosti, těch pár přehlednostních chyb by chtělo napravit. Možná by k článkům prospělo, kdyby u nich byl nějaký obrázek, čtenáře to pak zaujme a je větší pravděpodobnost, že si článek přečte. ;)

Celkový dojem 7/10
Tvůj blog zdaleka není nejhorší a možná si po přečtení hodnocení myslíš, že se mi tvůj blog nelíbí, ale není to pravda. Viděla jsem i DALEKO horší blogy, o proti kterým je ten tvůj prostě super! :) Jen mě prostě neuchvátil natolik, abych na něj třeba začala chodit pravidelně, chápeš. Možná by to chtělo originálnější design, který opravdu zaujme. :)

Celkem jsi získala: 37 bodů
Známka: 2

Můj dojem:No čekala jsem, že to dopadne hůře.Ano čekala jsem kdo si všimne, že na designu mám už podruhé stejné fotky a dost mě překvapila tato věta :Píšeš srozumitelné věty, většinou bez pravopisných chyb, což je velké plus. S hodnocením jsem spokojená a doufám, že jednou na můj blog zase Mara zavítá a uvidí, že jsem si její hodnocení vzala k srdci..

Asi jsem se zbláznila....

9. dubna 2012 v 8:36 | MaYa |  články jen tak
Ahojky..Dneska ráno když jsem jen tak ze zvědavosti najela na blog lekla jsem se a to doslova, protože v sobotu jsem měla na blogu kolem 60 lidí nečekala jsem žádný zázrak a on přišel..
Nemyslete si blog funguje jen Lucinka nasdílela na její stránku na FB náš rozhovor a světe div se on někdo klikl ....Ještě teď jsem trošku víc mimo, ale budu dost zvědavá kolik lidí tu bude zítra....Bohužel víc toho teď nestihnu, protože mě bolí hlava a musím jít pryč tak se tu mějte a pá..

Poslední šanci ti dám...

8. dubna 2012 v 17:17 | MaYa |  články jen tak
Ahojky..No jo Wera je taková malá potvora, že mě zase přemluvila.Zase zrušila všechny svoje blogy a začala mě přemlouvat jestli si založíme zase spolu blog.Řekla jsem, že ne, protože se na to po dvou měsících zase vykašle a já tam zase budu sama, ale nakonec jsme se domluvily, že to spolu zkusíme, ale jestli s tím blogem po půl roce sekne dostane takovou přez hubu, že druhou dostane o zeď.No adresu sice ještě nevíme, ale rozhodli jsme se, že ke starýmu se vracet nebudeme.No a co s tímto blogem?I když to možná nejde vidět vydřela jsem si svou pro mě přijatelnou návštěvnost a dvakrát jsem se díky blogu i zranila no jo jen debil kvuli fotkám leze na střechu v žabkách nebo leze jak debil do lesa v nazouvákách, ale byla jsem spokojená a nechci to tady rušit a proto s blogem budu pokračovat, ale budu k tomu mít ještě jeden...Budu doufat, že to budu stíhat a po chvíli se na to nevikašlu....